Logo Gmina Sobolew

News

News zdjęcie id 842

Wakacje z WOT - dołącz do nas!

17.05.2022

Pozostało już tylko kilka tygodni do rozpoczęcia wyczekiwanych przez uczniów i studentów wakacji. Jak je zaplanować, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym i na dodatek nie płacić, a wziąć wynagrodzenie? 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej proponuje szesnastodniowe przeszkolenie wojskowe – „Wakacje z WOT”. Złóż dokumenty już dziś, żeby zdążyć z procedurą! Wakacyjne szkolenia prowadzone będą w czerwcu i w sierpniu.   

6 MBOT oferuje w czasie wakacji szkolenie dedykowane głównie uczniom i studentom, którzy podczas roku szkolnego i akademickiego nie mogą opuścić zajęć na szesnaście dni. Ale w tym czasie w szeregi WOT wstąpić mogą również nauczyciele czy wykładowcy. Sezon urlopowy to świetna okazja, by aktywni zawodowo porzucili biura, komputery oraz ciepłą kawę i poznali rzemiosło wojskowe.  

W ramach projektu “Wakacje z WOT” szkolenia w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej prowadzone będą w dwóch terminach: szesnastodniowe szkolenie podstawowe - 11-26 czerwca i 13-28 sierpnia oraz ośmiodniowe szkolenie wyrównawcze - 19-26 czerwca i 21-28 sierpnia.  

Skorzystanie z takiego rozwiązania pozwala bezkolizyjnie odbyć przeszkolenie wojskowe, bez potrzeby rezygnacji z nauki czy pracy. Forma służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, czyli terytorialna służba wojskowa, pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Poprzednie edycje projektu letniego „Wakacje w WOT” oraz zimowego „Ferie z WOT” pokazały, że szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli oraz rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków. Statystyki potwierdzają, że służba w WOT cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych osób, co trzeci żołnierz formacji ma mniej niż 25 lat. 

 Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną żołnierzami Wojska Polskiego.  

Wakacje spędzone na poligonie to nie tylko pierwszy krok na swojej ścieżce rozwoju w Wojsku Polskim to też uposażenie, które wpłynie na konto żołnierza tuż po zakończonym szkleniu. W przypadku korpusu szeregowych – bo taki stopień otrzymuje każdy nowy ochotnik, który wcześniej nie pełnił służby w wojsku, ani innych formacjach mundurowych – otrzyma wynagrodzenie w kwocie blisko 2100 zł.   Wszyscy, którzy chcą wstąpić do WOT, powinni znaleźć rekrutera na stronie brygady www.wojsko-polskie.pl lub zgłosić się do Wojskowych Komend Uzupełnień, wniosek o powołanie do służby można też złożyć elektronicznie przez platformę ePUAP i na www.terytorialsi.wp.mil.pl/chce-wstapic, www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl 

 

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Maciej Błachnio</strong></p>

Maciej Błachnio

Urząd Gminy w Sobolewie

ul. Rynek 1
08-460 Sobolew
tel.: 25 682-50-23
fax: 25 683-27-36
e-mail: sobolew@sobolew.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.