Logo Gmina Sobolew

News

News zdjęcie id 539

”TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE”

24.06.2020

Szanowni Państwo,

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zwraca się z uprzejmą prośbą o podjęcie współpracy w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej honorowe krwiodawstwo „TWOJA KREW  – MOJE ŻYCIE”, realizowanej w oparciu  o program Ministra Zdrowia pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie krwi, jej składników i produktów krwiopochodnych na lata 2015 – 2020” – w obszarze zadania Promocja i edukacja w zakresie honorowego krwiodawstwa.

Uwzględniając społeczny charakter kampanii zwracamy się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na przeprowadzenie nieodpłatnej emisji spotów promujących honorowe krwiodawstwo na stronie internetowej Urzędu Miasta i/lub Facebooku (zapewniamy spot 15 oraz 30 sekundowy) w miesiącach zwiększonego zapotrzebowania na krew: lipiec - wrzesień 2020 r.

Przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii oraz zsynchronizowanych z nią regionalnych akcji propagujących honorowe krwiodawstwo zapewni podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa w zakresie podejmowania świadomej decyzji o aktywnym udziale w honorowym krwiodawstwie. Celem naszych działań jest zwiększenie zainteresowania honorowym krwiodawstwem osób wywodzących się z grona honorowych dawców krwi, jak również podjęcie działań edukacyjnych wobec potencjalnych przyszłych krwiodawców.

Bardzo prosimy o przekazanie do RCKiK w Warszawie pisemnej informacji nt. możliwości podjęcia współpracy w powyższym zakresie

Przesyłam link do spotu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=wbuGW123JKo

oraz notatkę do zamieszczenia wraz ze spotem:

Kampania promująca honorowe krwiodawstwo ”TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE”

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zaprasza do oddawania krwi mieszkańców woj. mazowieckiego szczególnie w miesiącach letnich (czerwiec-wrzesień), kiedy występuje zwiększone zapotrzebowanie na krew. W czasie wakacji spada liczba honorowych dawców krwi, natomiast liczba pacjentów potrzebujących jej jest większa, niż w innych miesiącach.

Wszystkie zdrowe osoby w wieku 18 – 65 lat legitymujące się dokumentem tożsamości ze zdjęciem, zapraszamy do siedziby Centrum Krwiodawstwa przy ul. Saskiej 63/75, do naszych Terenowych Oddziałów oraz na akcje krwiodawstwa zaplanowane na terenie Warszawy i woj. mazowieckiego. Harmonogram akcji krwiodawstwa dostępny jest w linku: http://www.rckik-warszawa.com.pl/pliki/plan.pdf 

Szczegółowe informacje na temat możliwości i zasad oddania krwi udostępnione są na stronie internetowej RCKiK w Warszawie.

Przed oddaniem krwi należy sprawdzić bieżące informacje: www.rckik-warszawa.com.pl.

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Maciej Błachnio</strong></p>

Maciej Błachnio

Urząd Gminy w Sobolewie

ul. Rynek 1
08-460 Sobolew
tel.: 25 682-50-23
fax: 25 683-27-36
e-mail: sobolew@sobolew.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.