Logo Gmina Sobolew

News

News zdjęcie id 160

Nabór wniosków na dofinansowanie wymiany starego kotła C.O

05.01.2018

Wójt Gminy Sobolew ogłasza w terminie do 19 stycznia 2018 r. otwarty nabór wniosków dla osób zainteresowanych modernizacją indywidualnych źródeł ciepła w 2018 roku.

Gmina Sobolew planuje aplikować o środki z  Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację zadań związanych z  ograniczeniem emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni W związku z powyższym zapraszamy osoby zainteresowane modernizacją indywidualnych źródeł ciepła o składanie wypełnionej poniżej zamieszczonej ankiety w terminie do 19 stycznia 2018r.

Dofinansowaniem mogą być objęte przedsięwzięcia polegające na modernizacji indywidualnych źródeł ciepła tj. wymianie kotłów lub palenisk węglowych na gazowe, olejowe, zastąpienie kotłów gazowych, olejowych o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła (z wyłączeniem montażu kotłów na węgiel lub ekogroszek).

Program nie dotyczy modernizacji źródeł ciepła w nieruchomościach wykorzystywanych sezonowo np. w domkach letniskowych oraz zadań polegających na montażu kominków.

Koszty kwalifikowane – mogące zostać objęte dofinansowaniem

 1. Do kosztu kwalifikowanego zadania zaliczamy koszt kotła (z elementami dodatkowymi tj. zasobnikiem c.w.u., podajnikiem),
 2. Koszt czujnika tlenku węgla (czadu).

Koszty niekwalifikowane - koszty, których poniesienie związane jest z realizacją zadania i których dofinansowanie nie jest możliwe

 1. koszty przygotowania dokumentacji technicznej stanowiącej element realizacji inwestycji;
 2. demontaż starej instalacji źródła ciepła;
 3. zakup i montaż nowej instalacji technologicznej kotłowni wraz z niezbędną aparaturą kontrolno-pomiarową, instalacją elektryczną w obrębie kotłowni oraz zbiornikami na paliwo;
 4. wkład kominowy;
 5. roboty instalacyjne wewnątrz obiektów – modernizacja instalacji c.o. i c.w.u.;
 6. koszt przyłącza do sieci;
 7. rozruch technologiczny instalacji i urządzeń;
 8. koszt nadzoru nad realizacją inwestycji.

UWAGA

 o uczestnictwo w realizacji projektu mogą ubiegać się jedynie osoby fizyczne mieszkające na terenie Gminy Sobolew, posiadające prawo do dysponowania nieruchomością położoną na terenie Gminy Sobolew, na której planowana jest modernizacja.

- projekt dotyczy zmiany pieca -czyli w tym przypadku nie mogą ubiegać się o dofinansowanie osoby, będące w trakcie budowy budynku mieszkalnego (trzeba posiadać stary piec, żeby można go zmodernizować),

-  program nie obejmuje wymiany starego pieca węglowego na nowy piec węglowy,

- w miejscu realizowanego zadania nie może być prowadzona, ani również zarejestrowana działalność gospodarcza. Wymóg ten dotyczy także okresu 5 lat po zrealizowaniu zadania, pod rygorem utraty całości kwoty dofinansowania.

- dotacja nie obejmuje montażu kotła na eko groszek  oraz montażu kominków.

- ostateczny termin podłączenia i uruchomienia kotła przez mieszkańca: kocioł musi działać (inwestycja zakończona) najpóźniej do 29.09.2018 r.

- w przypadku nowej instalacji gazowej konieczne jest załączenie kopii  prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę

- zwracamy uwagę, że program polega na wymianie kotłów lub palenisk węglowych na gazowe, olejowe, oraz na  zastąpieniu kotłów gazowych, olejowych o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła – tzn. po przeprowadzonej modernizacji należy zupełnie zdemontować stary piec węglowy (w przypadku powyższej wymiany),  lub stary piec gazowy czy olejowy  (w przypadku zastąpienia).

Projekt będzie realizowany jedynie w przypadku pozyskania przez Gminę dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Ponieważ Wojewódzki Fundusz nie ogłosił jeszcze regulaminu konkursu nie została określona wysokość dotacji oraz przedstawione powyżej warunki mogą ulec zmianie.

 

POBIERZ DEKLARACJĘ

Wójt gminy zaprasza

<p><strong>Maciej Błachnio</strong></p>

Maciej Błachnio

Urząd Gminy w Sobolewie

ul. Rynek 1
08-460 Sobolew
tel.: 25 682-50-23
fax: 25 683-27-36
e-mail: sobolew@sobolew.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.